Audiobooki | Premiera | NMB

We współpracy z Audioteką i Arturem Barcisiem przygotowaliśmy dla Was dwa audiobooki: Pan Kluska i żaglowiec Anny Onichimowskiej
i Rzepy Ewi Jerokosty. Polecamy słuchać w domowym zaciszu lub na łonie natury. O czym posłuchasz?

Rzepy

Niezwykła historia o chłopcu, którego fascynują BUTY. Te paradujące po ulicach, stojące w witrynach sklepów i szewskich warsztatów. Fotografuje je wzrokiem, żeby nie zapomnieć. Zwłaszcza te, które mają sznurowadła, bo chciałby nauczyć się je wiązać. Ale nie jest to takie proste. Czas mija, chłopiec robi się coraz starszy, ale wciąż chodzi w bucikach na rzepy. Aż wreszcie uczy się rozpoznawać swoje uczucia i rozwiązywać supełki w swoim sercu, a to pozwala mu inaczej spojrzeć na otaczający go świat.

Pan Kluska i żaglowiec

Pan Kluska uwielbiał zbierać różne rzeczy. W swoim domu zgromadził mnóstwo mebli, dywanów, ubrań i samochodów, aż wreszcie dla niego samego zabrakło miejsca. I wówczas pewnego burzowego dnia jego własny żaglowiec porwał go w nieznane. Cóż teraz stanie się z Panem Kluską i jego dobytkiem? Pouczająca historia o dzikich plażach, pani Małgosi, sprzątaniu świata i jeszcze o tym, że czasem przyjemniej jest nie mieć niż mieć.

 

Audiobooki wydane w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka dofinansowanego w programie Kreatywna Europa Kultura.