Spotkanie z Mārtiņšem Zutisem

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie gościliśmy łotewskiego autora i ilustratora Mārtiņša Zutisa. Zorganizowaliśmy spotkanie i warsztaty dla uczestników projektu Nasza Mała Biblioteka. Dowiedzieliśmy się m.in. co inspiruje autora i jakie książki lubi czytać. Nauczyliśmy się także kilku słów w języku łotewskim, a podczas warsztatów rysowaliśmy swój komiks.

W spotkaniu wzięła udział także tłumaczka książki Niedokonane odkrycie, Marta Grzybowska, a całość poprowadził Łukasz Wojtusik.

Dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Suchorabie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Krakowie za udział w wydarzeniu.

Fotorelację ze spotkania znajdziecie na Facebooku Naszej Małej Biblioteki, wystarczy, że klikniecie tutaj. 

 

 

Mārtiņš Zutis, gdy był dzieckiem bardzo lubił śpiewać, a jego ulubionym zajęciem było rysowanie, wycinanie i klejenie małych czołgów i żołnierzy. Po ukończeniu szkoły artystycznej został przyjęty do Łotewskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzisiaj nadal lubi rysować i śpiewać, ale zwykle robi to, gdy nikt nie widzi. Publikuje także opowiadania w czasopismach komiksowych.

Projekt Nasza Mała Biblioteka jest realizowany w ramach programu Kreatywna Europa Kultura.