odwiedź nas:    

O nas

Agencja Edytorska Ezop

Agencja Edytorska EZOP istnieje od 1991 roku. Początkowo świadczyła usługi redaktorsko-poligraficzne, książki ukazywały się sporadycznie, przede wszystkim były to Korczakiana, a więc teksty Janusza Korczaka i o Januszu Korczaku. W 2000 r. spełniło się marzenie założycielek EZOPA, które przekształciły firmę usługową w wydawnictwo.

Specjalizujemy się we współczesnej polskiej i zagranicznej prozie dla dzieci i młodzieży. Wydajemy bajki, opowiadania, powieści, książki edukacyjne, komiksy i dramaty.
W 2017 r. zapoczątkowałyśmy projekt „Wyszukane” skierowany do czytelnika dorosłego. „Wyszukane” to współczesna proza obca, z nieoczywistych krajów europejskich, a także proza polska. „Wyszukane” to utwory ciekawe, nowatorskie, spoza głównego nurtu. W ramach tego projektu ukazały się dotychczas dwie powieści znanego słoweńskiego pisarza, Evalda Flisara. W najbliższych  planach literatura z Grecji, Bułgarii i Hiszpanii.

W ciągu 19 lat działalności oficyny wydałyśmy blisko 100 tytułów. Współpracujemy z gronem uznanych polskich pisarzy: m.in. z Lilianą Bardijewską, Henrykiem Bardijewskim, Anną Onichimowską, Maciejem Wojtyszką, Przemysławem Wechterowiczem, i ilustratorów: Agatą Dudek, Emilią Dziubak, Krystyną Lipką-Sztarbałło, Aleksandrą Kucharską-Cybuch, Olą Woldańską -Płocińską. Przygotowujemy książki również
z utalentowanymi debiutantami, m.in. z Kasią Nawratek, Małgorzatą Frąckiewicz, Aleksandrą Gołębiewską, Kasią Walentynowicz. Od niedawna wydajemy także książki pisarzy z Litwy, Łotwy, Estonii
i Słowenii.

Wyróżnikiem książek EZOPA jest dobry styl, staranna szata edytorska, bogata ilustracja. Zdobyłyśmy wiele prestiżowych nagród literackich i edytorskich, mi.in. Polskiej Sekcji IBBY, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek czy Stowarzyszenia Promocji Książki „Ikar”.

Prywatnie, przepadamy za zwierzętami, lubimy podróżować i jesteśmy fankami kawy i łakoci.

Zespół

ELŻBIETA CICHY
Współwłaścicielka i Redaktorka naczelna, elzbieta@ezop.com.pl
MARIOLA CICHY
Współwłaścicielka i Specjalistka DTP, mariola@ezop.com.pl
AGNIESZKA PODGRODZKA-KRYST
Specjalistka ds. sprzedaży, agnieszka@ezop.com.pl
ALICJA HURKO
Specjalistka ds. marketingu, alicja@ezop.com.pl

Adres: al. Zjednoczenia 1/226 , 01-829 Warszawa

Telefon:22 834 17 56 E-mail:redakcja@ezop.com.pl

Numer rachunku bankowego:

44 1240 6322 1111 0000 4606 7515

NIP: 118-00-23-746

Foreign Rights

Please contact:
Karolina Jaszecka

telefon: +48 668 668 060

email: k.jaszecka@poczta.fm

CATALOGUE
RIGHTS CATALOGUE 2019 Download our current catalogue

Karta sklepowa

zamknij
Scroll To Top