Spotkanie z Hilli Rand i Catherine Zarip

Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat na spotkanie z Hilli Rand i Catherine Zarip, autorkami książki “Biały jak śnieg i czarny jak węgiel”, które odbędzie się w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka.
Porozmawiamy o pisaniu, ilustrowaniu i różnych kocich sprawach 🙂 Spotkanie poprowadzi Dorota Koman z udziałem tłumaczki książki,
Anny Michalczuk.
Dla uczestników przewidziane niespodzianki 🙂

Zapraszamy w piątek, 24.05.2019 r. o godz. 11:00 do sali Paryż B (poziom +2) na Stadionie Narodowym (spotkanie podczas Warszawskich Targów Książki).

Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny.
Zapisy: handlowy.ezop@wp.pl

 

HILLI RAND
Dorastała jako jedynaczka. Miała wielu przyjaciół, ale to książki były jej najbliższe. Podobnie jest teraz, mimo że ma dużo dzieci i wnuków. Uważa, że oszalała na punkcie literatury, zwłaszcza dziecięcej. To właśnie pisanie książek dla dzieci, a nie poezji, dramatów czy scenariuszy filmowych, sprawia jej najwięcej radości. Jej prace zostały nagrodzone w krajowych i zagranicznych konkursach oraz przełożone na język rosyjski, fiński i litewski.

CATHERINE ZARIP
Gdy była dzieckiem miała dwa marzenia: zostać astronautką lub ilustratorką. Jej zdaniem ilustracje nie pomagają w lepszym zrozumieniu książki, lecz pozwalają szerzej spojrzeć na jej historię. Już w trakcie studiów pracowała w wydawnictwie jako projektantka. Potem zaczęła ilustrować podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Przez ostatnie 10-12 lat spełnia swoje marzenie z dzieciństwa i zajmuje się wyłącznie ilustrowaniem książek dla dzieci. Współpraca z wartościowymi autorami i wydawcami ją uszczęśliwia a każdy kolejny projekt sprawia jej wiele radości.

 

Projekt Nasza Mała Biblioteka jest realizowany w ramach programu Kreatywna Europa Kultura.