To było WYDARZENIE! Premiera książki i spotkanie z Iną Wyłczanową.

Podczas Targów Książki w Krakowie odbyła się uroczysta premiera Wyspy Krach. Spotkanie z autorką Iną Wyłczanową i tłumaczką książki Hanną Karpińską poprowadził Marcin Wilk (blog Wyliczanka). Rozmawialiśmy m.in. o roli losu, zmiany, wyspie Krk i wątkach astrologicznych
w książce. W wydarzeniu uczestniczyła najbardziej rozczytana publiczność w Krakowie. Zapis spotkania dostępny jest na naszym kanale YouTube – kliknij i obejrzyj.

Ina Wyłczanowa – bułgarska dziennikarka, pisarka, producentka radiowa. Ukończyła filologię bułgarską na Uniwersytecie Sofijskim. Pracowała nad tekstami literackimi najwybitniejszych bułgarskich beletrystów i dramatopisarzy oraz nad tekstami autorów zagranicznych, adaptowanymi na potrzeby radia. Tłumaczy z francuskiego i rosyjskiego. Za książkę Wyspa Krach otrzymała w 2017 r. Nagrodę Literacką Unii Europejskiej.

Hanna Karpińska – tłumaczka i popularyzatorka literatury bułgarskiej. Absolwentka slawistyki (Uniwersytet Jagielloński) i dziennikarstwa (Uniwersytet Warszawski). Przetłumaczyła na język polski ponad dwadzieścia powieści, liczne sztuki teatralne i utwory poetyckie.

Wyspa Krach została wydana w ramach projektu “Literackie zbliżenia” dofinansowanego przez Komisję Europejską w programie Kreatywna Europa Kultura.