WYSZUKANE – „Dendryty” Kallii Papadaki

Panie i Panowie, Czytelniczki i Czytelnicy, przedstawiamy WYSZUKANE książki. WYSZUKANE to nowy rozdział Wydawnictwa EZOP,
nowa marka skierowana do czytelnika dorosłego.
WYSZUKANE to niesztampowe, wymagające i wyselekcjonowane współczesne dzieła prozatorskie z nieoczywistych krajów europejskich. Znajdziecie tu książki spoza literackiego mainstreamu, także nowatorskie utwory młodych polskich autorów.
Książki WYSZUKANE specjalnie dla Was.

Kolejna książka z WYSZUKANYM logotypem to powieść greckiej pisarki Kallii Papadaki pt. „Dendryty”. Książka zdobyła Nagrodę Literacką Unii Europejskiej w 2017 r. Autorka w jednym z wywiadów zapytana o temat emigracji w książce mówi: Temat książki wiąże się z moim pobytem w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiowałam i gdzie spotkałam ludzi, którzy próbowali budować swoje życie od początku. Uciekając przed nędzą, zostawili jednak cząstkę samych siebie na ziemi ojczystej, bo mieli nadzieję, że kiedyś wrócą, a ich wieloletnia emigracja znajdzie uzasadnienie. Jednak tego uzasadnienia nie udało im się zbudować, pogrążały ich zawiedzione oczekiwania. Nie wrócili, zostali uwięzieni „pomiędzy”, nieprzynależący ani tu, ani tam. I to właśnie mnie interesuje, to zawieszenie między tutaj a tam, które idealizuje przeszłość i rzutuje na przyszłość.

Brzmi ciekawie? Śledźcie nasze WYSZUKANE poczynania!

Kliknij i odwiedź stronę WYSZUKANE na Facebooku.

Kliknij i odwiedź stronę WYSZUKANE  na Instagramie.