Ezop:    
Wyszukane:    

Nasza Mała Biblioteka

Projekt Nasza Mała Biblioteka

„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami oraz rodzicami.

Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki,
które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w Słowenii. Po sukcesie „Naszej Małej Biblioteki” w słoweńskich szkołach wydawnictwo KUD Sodobnost International postanowiło rozwinąć swój projekt, zapraszając do współpracy wydawców z innych krajów. W latach 2015-2016 odbyła się pierwsza międzynarodowa edycja projektu, w której wzięły udział wydawnictwa z Polski i Litwy, specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży.
Do udziału w drugiej edycji projektu zostały zaproszone oficyny: Paike ja Pilv z Estonii, Liels un mazs
z Łotwy oraz ponownie Agencja Edytorska EZOP z Polski. W latach 2018-2019 projekt „Nasza Mała Biblioteka” był realizowany w ramach unijnego programu Kreatywna Europa Kultura.

Na sezon 2021-2022 przygotowałyśmy nowy zestaw książek obejmujący wydawnictwa z Estonii, Litwy i Słowenii. Polskę reprezentują książki uznanych autorek: Anny Onichimowskiej i Liliany Bardijewskiej.
Uprościłyśmy proces przystąpienia do projektu. Nie musicie już przesyłać zgłoszenia pocztą lub e-mailem. Wystarczy, że zamówicie pakiet NMB w naszym sklepie.

DOŁĄCZ DO NASZEJ MAŁEJ BIBLIOTEKI 2021
KLIKNIJ I ZAMÓW PAKIET KSIĄŻEK

 

Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie dzieci czytaniem książek. Chcemy je przekonać, że warto czytać, bo książka to wspaniała przygoda. Chcemy, by do rąk dziecka trafiły książki wartościowe pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim. Wybór dobrej książki dla młodego odbiorcy nie jest dziś łatwy. Wśród mnóstwa dostępnych w księgarniach tytułów trudno znaleźć te najlepsze. Projekt „Nasza Mała Biblioteka” ma w tym pomóc. W jaki sposób?
Zaprezentujemy sześć naszym zdaniem wyjątkowych, godnych polecenia książek. Przy wyborze kierowaliśmy się ich walorami literackimi, poznawczymi i plastycznymi. Wybraliśmy książki uznanych autorów i ilustratorów, uhonorowane nagrodami literackimi, graficznymi i edytorskimi.
Razem z książkami każdy uczestnik bezpłatnie otrzyma „Łamigłówki Literackie”, które w sposób ciekawy i niebanalny (rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne) przybliżą dzieciom fabułę książek oraz pomogą zaprzyjaźnić się z ich bohaterami. Ponadto przystępnie i atrakcyjnie przedstawią kulturę krajów biorących udział w projekcie.

 

Zobacz, co nowego dzieje się w projekcie NMB, obejrzyj zdjęcia prac konkursowych i przeczytaj relacje
z zajęć i spotkań autorskich. Odwiedź Naszą Małą Bibliotekę na Facebooku.

 

Hej Biblioteki!

Spotkania autorskie, zakup nowości wydawniczych lub starszych tytułów, a czasem białych kruków dostępnych jedynie u nas, specjalne rabaty, doradztwo i konsultacje związane z fabułą książek
i dopasowaniem ich treści do wieku czytelnika, newsy i zapowiedzi wydawnicze, projekt Nasza Mała Biblioteka, wspólne inicjatywy, materiały dla Czytelników, prezentacje i konkursy…

Drodzy! Bibliotekarki i Bibliotekarze, piszcie i dzwońcie do nas w każdej sprawie!

Na wszystkie handlowe pytania odpowie Agnieszka: agnieszka@ezop.com.pl, a na wszystkie inne
Alicja: alicja@ezop.com.pl, a obie jesteśmy dostępne pod redakcyjnym nr telefonu: 22 834 17 56.

DRODZY CZYTELNICY!

Przed Wami kolejne wyjątkowe książki i sympatyczni bohaterowie...

KLIKNIJ, ZAMÓW PAKIET!

Aktualności NMB

01
Gru

2021

Bombkowe wyroby literackie

Bombkowe wyroby literackie. Taki prezent to się musi udać! Książeczki za drobne złotóweczki. Szałowo, prawda? Klik i sprawdźcie sami! Ilustracja

25
Lis

2021

Co knują wydawcy? / spotkanie online

Zapraszamy na przedświąteczne spotkanie z cyklu „Co knują wydawcy?”. Tym razem wydawczynie i wydawcy z aż 13 oficyn dziecięcych opowiedzą

02
Lis

2021

Gdańskie Targi Książki 19-21.11.21 r.

46 tydzień roku 2021. Piątek, sobota, niedziela. 19,20 i 21 listopada. Gdańskie Targi Książki. Zapraszamy serdecznie! Powitamy Was książką i

11
Paź

2021

Nasza Mała Biblioteka 3!

1, 2, 3! Przygodę czas zacząć! Z ogromną przyjemnością i radością informujemy, że startuje kolejna edycja projektu Nasza Mała Biblioteka!

28
Wrz

2021

Znów w sprzedaży!

Mamy dla Was fantastyczną wiadomość! Moje – nie moje Liliany Bardijewskiej oraz Piecyk, czapeczka i budyń Anny Onichimowskiej wróciły do

17
Sie

2021

Książki dla dzieci i młodzieży – Katalog wydawniczy 2021

Bajki, opowiadania, powieści, książki edukacyjne. Nowości i starsze tytuły. Klasyczny papier, e-booki i audiobooki. W księgarni, w bibliotece, w redakcji.

01
Kwi

2021

Świątecznie, wiosennie

Kochani Czytelnicy, Życzymy Wam zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Pięknej wiosny i najprzyjemniejszego czasu z rodziną, przyjaciółmi i książkami.

11
Sty

2021

Tylko do 17 stycznia! Akcja „21 zł z okazji 2021 roku”

Aby umilić Wam początek stycznia i przywitać cenowymi fajerwerkami nowy rok, przygotowałyśmy taką oto akcję pt. “21 zł z okazji

Więcej

Karta sklepowa

zamknij
Scroll To Top